Doğu Karadeniz, Ardahan, Çıldır, Kars, Kemaliye: 25 Ağustos – 3 Eylül

Karadeniz otobüsümüz yine İstanbul’dan yola çıkacak:)

Pokut yaylası

Önce Sinop’a uğrayıp tarihi Sinop cezaevini ve müzesini gezeceğiz ve Hamsilos koyunda yorgunluğumuzu atacağız. Türkiye’nin tek fiyordu olan Hamsilos muhteşem güzellikte.

Bütün gün deniz keyfi, dinlenme ve akşam oldukça keyifli yeşiller içinde rengarenk bir bahçede çerkez mantısı ziyafetimizden sonra gece yolculuğuyla Pazar sabah saatlerinde Çamlıhemşin üzerinden Çat Vadisine ulaşacağız.

Bu yıl ana konaklama yerimiz Ayder yerine Çat vadisi olacak, bu sayede Ayder kalabalığından uzak durmuş olacağız ve Verçenik bölgesinde yürüyüşler yapma şansımız olacak.

Kemaliye

Verçenik Kapılı Göller, Macahel Bölgesi, Kars Müzesi ve Kalesi, Erzincan Kemaliye, Aktaş Gölü bu yıl etkinlik programımıza aldığımız güzellikler: Pokut-Sal Yaylaları, Palovit Şelalesi, Çıldır Gölü, Kars Ani Harabeleri zaten olmazsa olmazlarımızdan. Bu yıl Ardahan’a geçerken Şavşat Karagöl yerine Macahel Vadisine uğrayacağız.

Çadır konaklamalı bir etkinlik olacak ama isteyenler bulunduğumuz her kamp yerinde ya da yakınlarında pansiyon, otel ya da bungalov da tercih edebilecekler. Hergün başka yerde çadır kurup toplamayacağız, merkezi bir yerde kampımızı kurup bölgede aktiviteler yapacağız, bu sayede daha az yorgunlukla daha çok yer görme şansımız olacak:)

25 Ağustos 2017 Cuma akşam 20:00’de İstanbul’dan lüks turizm aracımızla yola çıkacağız.

3 Eylül 2017 Pazar gece İstanbul’a ulaşmış olacağız. Erzincan Kemaliye’den başlayacak dönüş yolculuğumuzda Amasya’da uzun bir fotoğraf ve yemek molamız olacak. Dönüş yolu, Kars-Erzurum-Erzincan-Kemaliye-Amasya güzergahından olacak.

Fiyat 25 kişi ve üzerinde katılımcı olursa(çadır konaklama) 1100 TL
Daha az sayıda katılımcı olursa 100 TL’yi geçmeyecek artışlar söz konusu olabilir.

Katılım ve sorularınız için lütfen formu doldurunuz. Katılım esnasında etkinlik bedeline karşılık 350 TL kapora talep edilecektir.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com veya bilgi@yolvemacera.com adresine iletin lütfen.

  Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz, mesaj atabilirsiniz.

  Kamp yerlerimiz
  Çat Vadisi Şenyuva Yakınları
  Verçenik Kapılı Göller (Koşullara göre)
  Çıldır Gölü Kıyısı
  Erzincan Kemaliye

  Kamp malzemelerinizi kendiniz getirmelisiniz, eksik kalan malzemeniz olursa lütfen bizimle iletişime geçiniz.

  Çadır tercih etmeyecek olanlar, kamp yapacağımız yerlerde ya da yakınlarında pansiyon, otel veya bungalov imkanlarından faydalanmak isteyenler kişi başı ortalama günlük kahvaltı ve akşam yemeği dahil 60 -100 TL ilave düşünmeliler, ki özellikle hava açıksa çadır tavsiye ederiz. Aşırı yağmur vs. olan günlerde pansiyon vs. tercih edip her iki keyfi de yaşama şansınız olabilir. Yani çadırda konaklayacak şekilde planlamanızı yapıp, koşullara göre orada karar verebilirsiniz.

  Fiyata Dahil Olanlar

  Lüks Turizm Aracıyla Ana Ulaşım
  Kapsamlı Seyahat Sigortası
  Acenta Giderleri
  Tüm Rehberlikler
  Kamp Yeri Ücretleri (Duş, tuvalet, restaurant, temiz su olacak)
  Ayder Milli Park Giriş Ücreti
  Kamp malzemesi olmayanlar için malzeme tedariki (sınırlı sayıda var, kamp malzemesi olmayanlar lütfen bize yazın)

  Fiyata Dahil Olmayanlar

  Yukarı yaylalara çıkmak için kullanacağımız köy minibüsleri ara ulaşım ücretleri (kişi başı toplamda maksimum 60-80 TL)
  Müze – Ören yerleri giriş ücretleri
  Yemek masrafları
  Ekstra içecekler ve alışveriş
  Ayder kaplıcasına gidersek girmek isteyenler kişi başı 15 TL giriş ücreti

  NOT 1: Yemek için arabada küçük tüplerimiz oluyor ve kamp ocaklarımızı getiriyoruz, kendi kahvaltımızı ve akşam yemeğimizi hazırlayabiliyoruz ya da kamp yapacağımız yerlerdeki yemek imkanlarından faydalanabiliyoruz, bazı günler ortak alışveriş yapıp mangal keyfi yapabiliyoruz.

  Önceki yıllarda ortak alışveriş yaparak çözdüğümüz yemek masraflarımız kişi başına toplamda 80-100 TL olmuştu. Ama muhlama, sarma, turşu kavurması, güveçte köfte vs. gibi yöresel yemekler tatmak isterseniz yemek maliyetiniz biraz artabilir:) Bu anlamda belki biraz yöresel yemekler biraz ortak alışverişle yemek ihtiyaçlarını gidermek daha makul olabilir.

  NOT 2: İstanbul yerine Türkiye’nin ya da dünyanın herhangi bir yerinden gelip yol üzerinden herhangi bir yerden otobüsümüze dahil olabilirsiniz. Mesela Trabzon’dan. Yine dönüş yolunda dilediğiniz yerde bizden ayrılıp uçakla vs. yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

  Keyifli etkinlikler dileriz…

   

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  İlgili Makaleler

  Başa dön tuşu