Bosna Hersek’in Doğasına Yolculuk (11 – 16 Mayıs 2020)

Büyülü bir coğrafyaya, Bosna Hersek’in muhteşem doğasına gidiyoruz. Saraybosna, Mostar, Foça, Jablanica, Travnik, Jajce, Pöçiteli, Kravitse Şelalesi, Blagay göreceğimiz yerlerden bazıları.

Sürprizlere açık olun, dopdolu bir hafta bu dost topraklarda bizleri bekliyor olacak.

11 Mayıs Pazartesi sabah saatlerinde Saraybosna’ya ulaşacağız. Araçlarımızı alıp, otelimize yerleştikten sonra maceramız başlayacak.

Şehirde öne çıkan görülmesi gereken yerleri birlikte dolaşıp, aç karınlarımızı doyurduktan sonra, Saray Bosna’nın biraz dışında, çok keyif alacağınızı düşündüğümüz, aynı zamanda Bosna Nehrinin doğduğu yer olan Vrelo Bosna denilen bölgeye aracımızla geçeceğiz. Burası sizi oldukça etkileyecektir. İlk gün konaklama Saraybosna eski şehir merkezinde keyifli mekanımızda.

Vrelo Bosna

12 Mayıs Salı günü vezirler ve camiler şehri Travnik‘te kaleden şehri izleyip toplamda 3 saat sürecek bir doğa yürüyüşü yapacağız, takip edeceğimiz patika şirin bir köye ve harika bir manzara noktasına ulaşacak.

Travnik’i arkada bırakıp, Jajce‘ye doğru yola koyulacağız. Görkemli Pliva Şelalesi’nde fotoğraf molası verip, Jajçe yakınında, göl kenarındaki konaklama yerimize ulaşacağız.

Jajce
Jajce

13 Mayıs Çarşamba, göl kenarında keyifli bir kahvaltı sonrası Jajçe su değirmenleri ve Pliva Gölü’nde fotoğraf molası ve Mostar‘a doğru yolculuğumuz başlayacak.

Mostar
Mostar

Bugün yine şirin yerleşimler ve etkileyici doğa alanlarından geçeceğiz. Civarında yaklaşık 3 saat doğa yürüyüşü yapıp, uzun bir mola vereceğimiz Rama Gölü ve yerleşimi bu güzelliklerden biri. Sonrasında Bosna’nın kış sporları merkezi olan Jablanica üzerinden Mostar’a ulaşacağız. Konaklama güzeller güzeli Mostar’da:)

Rama gölü
Rama gölü

14 Mayıs Perşembe kahvaltıdan sonra doya doya Mostar ve civarında olacağız. Blagay nehri ve tekkesi, Kravitse Şelalesi, bir ortaçağ yerleşimi olan Poçiteli göreceğimiz yerlerden bazıları. Akşam Mostar Köprüsü’ne karşı bir kahve keyfi yapabiliriz zira knaklama bu akşam da Mostar’da olacak.

Kravitse Şelalesi
Kravitse Şelalesi

15 Mayıs Cuma sabah keyifl bir açık büfe kahvaltının ardından Mostar’dan ayrılıp Foça‘ya doğru yol alacağız.

Foça, Drina Nehri kenarında yer alan şirin bir yerleşim ve harika doğa alanlarına, yürüyüş parkurlarına ev sahipliği yapıyor. Biz de bu yürüyüş parkurlarından birinde 3-4 saat sürecek bir orman içi doğa yürüyüşü yapacağız ve devamında Saraybosna’ya, başladığımız noktaya geri döneceğiz.

16 Mayıs Cumartesi Saraybosna serbest zaman, eksik kalan yerler olursa birlikte dolaşırız ya da tamamen kendi keyfinize göre şehrin tadını çıkarabilirsiniz. Uçak saatimize göre otelimizde buluşup bu dost coğrafyadan ayrılacağız.

Etkinlik esnasında yapacağımız doğa yürüyüşlerimiz kolay, baharı iliklerimize kadar hissedeceğimiz parkurlarda, masalsı bir coğrafyada olacak.

Yukarıda yazdığımız görmeyi planladığımız yerlerin sıralaması, hava, yol ve zaman koşullarına göre değişiklik gösterebilir.

Etkinliğimiz boyunca 2 gece Saraybosna (ilk ve son gün), 2 gece Mostar ve 1 gece Jajçe’de konaklayacağız.

Etkinlik Tutarı: 480 EURO

Bu fiyat 8 kişi katılım olursa geçerlidir, daha az sayıda katılımlarda fiyat %10 oranında artış gösterebilir.

Etkinliğimiz 10 kişiyle sınırlıdır.

Fiyata Dahil Olanlar:

*Açık büfe kahvaltı dahil 5 gün konaklama (2 kişilik odalarda kişi başı)

*Rehberlikler

*Bosna Hersek içindeki tüm ulaşım giderleri

*Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar:

*Ana ulaşım (İstanbul – Saraybosna – İstanbul)

*Kahvaltı hariç öğünler ve ekstra diğer harcamalar

*Müze Ören yeri giriş ücretleri

Konaklayacağımız mekanları şehir merkezlerinde tercih ediyoruz, bu nedenle isteyen tamamen kendi keyfine göre şehri dolaşıp merkeze çok yakın konaklama yerlerimize diledikleri zaman ulaşabilecekler. Ya da hep birlikte de keşfedebiliriz elbette…

Not: Bosna Hersek şimdilik vize istemiyor.

İLETİŞİM:
Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaralarınızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  Kesin katılım için etkinlik ücretinin 1/3’lük kısmını (190 euro) kapora olarak göndermelisiniz. Tur başlamasından 1 ay öncesine kadar yapılan iptallerde gönderilen kapora miktarı kesintisiz iade edilecektir.

  Etkinliklerimizi A Sınıfı 5910 belge numaralı EXTWAY TURİZM seyahat acentası yapmaktadır.

  Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

  Keyifli etkinlikler dileriz.

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu