Aladağ – Seben Gölü Doğa Yürüyüşü 28 Ocak Pazar

Bünyesinde onlarca güzelliği barındıran Bolu İlimizde, fazla bilinmeyen birkaç doğa harikası yer biliyoruz. Bolu Aladağ bölgesi, Göksu Tabiat parkı ve göleti ve elbette Seben Gölü…

Fotoğraf makinelerinizi hazırlayın, muhteşem bir coğrafya bizleri bekliyor:)

İstanbul’dan sabah erken saatlerde yola çıkıyoruz. Yol üzerinde uygun bir tesiste kahvaltı ve alışveriş molası dahil toplamda yaklaşık 3.5 – 4 saatlik bir araba yolculuğunun ardından büyüleyici bir bölgeye ulaşmış olacağız. Araba yolculuğumuzun Bolu’dan sonraki kısmı da yine oldukça etkileyici.
Aladağ eteklerinde ve Göksu Tabiat Parkı içinde, sulama göletleriyle süslenmiş masalsı bir bölgede 3-4 saat doğa yürüyüşü ve fotoğraf avından sonra, Göksu Gölü’nün kenarında konumlanmış oldukça sevimli bir kamp yerinde mangalımızı ve kış faaliyetlerimizin değişmezi sıcak şarap keyfimizi yapacağız. Mangal hazırlanırken siz etrafta keyif yürüyüşleri yapabilir, gölde taş yüzdürebilirsiniz:)

Mangal bitiminde aracımızla Seben Gölü’ne ulaşıp, kıyısında bir fotoğraf molası vereceğiz. Gün batımıyla birlikte artık dönüş yoluna geçebiliriz:) 

Akşam 22:30 civarında yolda bir aksilik yaşanmazsa İstanbul’da olmayı planlıyoruz.

 

FİYAT
95 TL (25 ve daha üzeri katılımlarda)
110 TL (25 altında kalan katılımlarda, minimum 14 katılımcı)

Fiyata Dahil Olanlar:
D2 Belgeli Ulaşım + Tüm Rehberlikler + Acenta Giderleri + Milli Park giriş ücreti + Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar
Katılmak isteyenlerle mangal ve sıcak şarap keyfi için ortak alışveriş. 10-15 TL

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ 

06:30 İncirli E5 Otobüs durakları (metrobüs duraklarının tam karşısı, büfenin yakınları)
06:40: Mecidiyeköy Simitsarayı önü, otobüs durakları
06:55 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
07:00 Göztepe Köprüsü
07:10 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edeceğiz ve Gebze’den TEM’e bağlanacağız.

Yol üstünde size uygun bir duraktan dahll olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz ve verdiğimiz diğer mola zamanlarına riayet ederseniz doğada geçireceğimiz zaman artacaktır ve planladığımız aktiviteleri yapma şansımız olacaktır.

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Whatsup kullanarak hızlıca iletişime geçmek isterseniz aşağıdaki bağlantıdan bize ulaşabilirsiniz.

Katılım ve sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunuzda sizinle iletişime geçilecektir.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  KATILIM KOŞULLARI
  Katılım esnasında etkinlik bedelinin yarısı ( 50 TL) kapora talep edilecektir. Etkinliğin 2 gün öncesinden itibaren ( Perşembe akşam 17:00) yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

  Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

  ÖNEMLİ NOTLAR
  Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

  Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin. Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı ya da spor ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.

  Yürüyüş esnasında min. 2 lt su bulundurmalısınız. Kış faaliyetlerimizde bu suyun mümkünse en az 0.5 lt’si bir sıcak su termosunda olmalı. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş (kuru incir, kuru üzüm vs.) alabilirsiniz.

  Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.

  Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde MUTLAKA bilgi veriniz.

  Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

  Keyifli etkinlikler dileriz

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  İlgili Makaleler

  Başa dön tuşu