Bir Kış Masalı: Kars, Çıldır, Sarıkamış, Erzurum – 16 – 18 Şubat 2019

Sizleri bir masala davet ediyoruz, bir kış masalına…

Bu unutamayacağınız maceramızın planlaması kısaca şu şekilde

16 Şubat 2019 Cumartesi öğlene kadar Kars’ta buluşalım. Dilediğiniz ulaşım metodunu kullanabilirsiniz.

Ankara’dan tren, bulunduğunuz şehirden otobüs ya da uçakla Kars’a gelebilirsiniz.

1. Gün 16 Şubat 2019 Cumartesi, yani buluşma günü Antik Ani Şehri harabelerini gezeceğiz. Urartular, Ermeni Krallıkları, Selçuklular ve hatta Moğollar’dan izler göreceğiz, İpek Yolu’nun görkemli günlerini hayal edebileceğimiz köprü kalıntılarını, Anadolu coğrafyasında yapılan ilk camiyi, Selçuklu çarşısını, katedralleri ve Ermenistan sınırını oluşturan Aras Nehrinin kollarından biri olan Arpaçay’ı ve elbette görkemli Ani surlarını…

Dönüşte zamanımız uygun olursa Kars Müzesi’ne uğrayıp sonrasında otelimize geçeceğiz. Dinlenme ve akşam yemeği için serbest zaman. Merkezi bir noktada olan otelin yakınlarında ya da otelin kendi alakart restorantında yemek yiyebilirsiniz. Bizim önereceğimiz yerler de olacak elbette:)

Akşam yemeğinden sonra isteyenlerle Kars’ın sarı ışıklı, karlı sokaklarında dolaşabiliriz.

2. Gün 17 Şubat 2019 Pazar, kahvaltıdan sonra Kars Kalesi ve civarındaki tarihi yapıları gezdikten ve Kars’ı kale surlarından izledikten sonra Çıldır Gölü’ne gitmek üzere yola çıkacağız.

Göl üzerindeki bir yarım adaya kurulmuş olan Akçakale köyüne uğradıktan sonra yola devam edeceğiz. Göl kenarında hedeflediğimiz yere ulaştığımızda 2 saatlik bir serbest zamanımız olacak. Bu serbest zamanda atlı kızağa binebilir, göl üzerinde yürüyüşler yapabilir, sıcak çay kahve keyfi ve yemek yiyebilirsiniz. Menüde buz altındaki Çıldır Gölü’nden çıkarılmış balık da var:)

Göle doyduktan sonra Çıldır ilçe merkezine ve sonrasında Şeytan Kale’ye yarım saatlik bir yürüyüşle ulaşacağız.

Fotoğraf makinelerinizin ve telefonlarınızın hafızalarını daha yaşadığınız şehirdeyken tamamen boşaltırsanız iyi olur:)

3. Gün 18 Şubat 2019 Pazartesi, erken bir kahvaltıdan sonra ver elini Sarıkamış Kayak Merkezi. Araba yolculuğu 1.5 saat sürecektir. Sarıkamış’ta 3 – 3.5 saat vakit geçireceğiz.

Bu süre içinde isteyenler Sarıkamış’ın eşsiz kar tabakası üzerindeki pistlerde kayak yapacaklar, kayak yapmayacaklarla Sarı Çam ormanlarıyla kaplı bölgede 3 saat sürecek bir kar yürüyüşü yapacağız. Hiçbirini yapmayıp kayak otellerinin dinlenme bölümlerinde çay kahve keyfi yapıp, etrafta kısa fotoğraf yürüyüşleri yaparak da vakit geçirebilirsiniz, keyif sizin:)

Sonrasında Erzurum’a ulaşmak üzere yola koyulacağız. 1.5 -2 saatlik bir yolculuktan sonra Erzurum’dayız. Muhtemelen acıkmış oluruz, cağ kebaba ne dersiniz?

Çifte Minareler ve Oltu Taşı çarşısını ziyaret edip havaalanına ulaşacağız ve İstanbul’a dönmek üzere yola koyulacağız. İsteyenler tatillerini uzatıp masala devam edebilirler:)

Fiyatlandırma

15 kişi ve üzerindeki katılımlarda 770 TL
15 kişi altında katılımlarda 840 TL (Minimum 10 Katılımcı)

Dahil olanlar

2 Gece Konaklama + 2 açık büfe kahvaltı (2 kişilik odalarda)
Etkinlik boyunca kullanacağımız tüm ara ulaşımlar
Tüm rehberlikler
Kapsamlı Seyahat Sigortası
Acenta Giderleri

Dahil olmayanlar

İstanbul – Kars
Erzurum – İstanbul ya da diğer şehirlerden ana ulaşımlar
Çıldır Gölü’nde kızak (25 – 30 TL)
Sarıkamış’ta kayak tercih edecekler için kayak masrafları
Kahvaltı hariç diğer öğün yemekler

Seçtiğimiz otel, her yere yürüyüş mesafesinde merkezi bir noktada, sauna, havuz ve spor salonu olan oldukça konforlu bir oteldir.

İLETİŞİM 

Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaralarınızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

İLETİŞİM TELEFONUMUZ: 0530 223 11 95

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

ACENTA ve REHBERLER 

Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentası, Tursab belge numarası 5910 olan Extway Turizm kapsamında yapıyoruz, D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.

Rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı rehberlerdir. Rehberlerimiz koşullara göre, rotalarda ve seyahat planlarında değişiklikler yapabilirler.

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik bedelinin yarısı kapora talep edilecektir. Etkinliğin 15 gün öncesinden itibaren yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu