Bir Bosna Hersek Baharı (6 – 11 Mayıs 2019)

Büyülü bir coğrafyaya gidiyoruz. Saraybosna, Mostar, Foça, Jablanica, Travnik, Jajce, Pöçiteli, Kravitse şelalesi, Blagay göreceğimiz yerlerden bazıları.

Sürprizlere açık olun, dopdolu bir hafta bu dost topraklarda bizleri bekliyor olacak.


Kravitse Şelalesi

Kısaca detay vermemiz gerekirse…

6 Mayıs Pazartesi 10:25 Pegasus İstanbul – Saraybosna uçağıyla  Saraybosna’ya ulaşacağız. Otelimize yerleştikten sonra maceramız başlayacak. Şehirde öne çıkan görülmesi gereken yerleri birlikte dolaştıktan sonra, Saray Bosna’nın biraz dışında olan çok keyif alacağınızı düşündüğümüz Vrelo Bosna denilen yolda yürümek olacak. İlk gün konaklama Saraybosna şehir merkezinde, Osmanlı eserlerine yürüyüş mesafesinde.

7 Mayıs Salı günü Mostar’a gitmek üzere yola çıkacağız. Ancak direk gitmeden Travnik ve Jajce‘ye uğrayacağız. Pliva Şelalesi ve gölünü de gezdikten sonra yola devam edeceğiz. Jablanicada görmek istediğimiz yerler arasında. Kısa keyif yürüyüşleri ve fotograf molalarından sonra yönümüzü Mostar’a doğru çevireceğiz. Elbette doğa harikası yerlerden, şirin yerleşimlerden geçerek. Yüzme malzemeleriniz yanınızda olsun, karşımıza her an bir göl ya da şelale çıkabilir:) Konaklama Mostar.


Mostar

8 Mayıs Çarşamba kahvaltıdan sonra doya doya Mostar’ı dolaşacağız. Devamında aracımız ile Kravitse Şelalesi‘ne doğru yola çıkacağız. Rama gölü ve Poçiteli‘de vereceğimiz fotograf molalarının ardından Mostar’a geri döneceğiz. Konaklama Mostar’da olacak.

9 Mayıs Perşembe sabah kahvaltısından sonra Mostar’dan ayrılıp önce Blagay‘a uğrayacağız. Buranın devamında Foça‘ya ulaşmak üzere yola çıkacağız, zamanımızı iyi ayarlayabilirsek bugün bizi bir doğa yürüyüşü de bekleyebilir. Konaklama Foça’da nehire sıfır çok şirin bir mekanda.

10 Mayıs Cuma Foça’dan ayrılıp Vişegrad’a geçiyoruz. Burada bizi Drina Köprüsü karşılıyor. Devamında aynı bölgede Emir Kusturica’nın inşa ettirdiği Film şehri Andriçgrad’da dolanacağız. Uzun bir mola verdikten sonra Saraybosna’ya ulaşacağız.

Rama Gölü

11 Mayıs Cumartesi Saraybosna’da eksik kalan yerleri dolaşıp akşam 18:10 Pegasus uçuşuyla ver elini İstanbul :)

Etkinlik esnasında yapacağımız doğa yürüyüşlerimiz kolay, baharı iliklerimize kadar hissedeceğimiz parkurlarda, masalsı bir coğrafyada olacak. Yukarıda yazdığımız görmeyi planladığımız yerlerin sıralaması, hava, yol ve zaman koşullarına göre değişiklik gösterebilir.

Etkinliğimiz boyunca 2 gece Saraybosna (ilk ve son gün), 2 gece Mostar ve 1 gece Foça’da konaklayacağız.

Etkinlik Tutarı: 380 Euro

Minimum 8 kişi katılım olursa bu fiyat geçerlidir, daha az sayıda katılımlarda fiyat %10 oranında artış gösterebilir.
Etkinliğimiz 15 kişiyle sınırlıdır.

Fiyata Dahil Olanlar:

*Açık büfe kahvaltı dahil 5 gün konaklama (2 kişilik odalarda kişi başı)

*Rehberlikler

*Bosna Hersek içindeki tüm ulaşım giderleri

*Seyahat Sigortası

*Acenta Giderleri

Fiyata Dahil Olmayanlar:

*Ana ulaşım (İstanbul – Saraybosna – İstanbul)

*Kahvaltı hariç öğünler ve ekstra diğer harcamalar

*Müze Ören yeri giriş ücretleri 

Konaklayacağımız mekanları şehir merkezlerinde tercih ediyoruz, bu nedenle isteyen tamamen kendi keyfine göre şehri dolaşıp merkeze çok yakın konaklama yerlerimize diledikleri zaman ulaşabilecekler. Ya da hep birlikte de keşfedebiliriz elbette…

Not: Bosna Hersek şimdilik vize istemiyor.

İLETİŞİM:

Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaralarınızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

Kesin katılım için etkinlik ücretinin 1/3’lük kısmını ( 130 euro) kapora olarak göndermelisiniz. Tur başlamasından 1 ay öncesine kadar yapılan iptallerde gönderilen kapora miktarı kesintisiz iade edilecektir. 

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, yaz ve kış yürüyüş liderliği belgelerini almış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ya da kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.


Keyfili etkinlikler dileriz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı