Uncategorized

Binkılıç – Yalıköy Geçişi Dere Yürüyüşü – 12 Temmuz 2020 / Pazar

Korona koşullarına uyarlanmış yaz kaçamaklarımıza devam ediyoruz. Bu kez harika orman içi patikalar ve dere içlerinde serin serin yürüyecek, bulduğumuz göletler ve şelalelerde yüzeceğiz, kesmezse finali Yalıköy’de Karadeniz’de bitiririz, isteyen balık da yiyebilir:)

ETKİNLİK DETAYLARI

1960 yılına kadar adı Istranca olan Binkılıç Köyü, İstanbul’un Çatalca ilçesine bağlı eski bir yerleşim yeri. Bir köye göre fazla büyük. Mübadele sırasında Selanik’ten ve Bosna’dan göç almış. Geçmişten kalan taş evler yıkık-dökük de olsa yeni yapıların arasında kendini gösteriyor.

Köyü ve ovayı, Roma dönemine ait kale kalıntılarının olduğu tepeden göreceğiz, sonra kısa bir araç yolculuğu daha yapıp orman içlerine dalacağız.

Kısa orman içi traktör yolları, patikalar, dere kenarları ve dere içlerinden devam eden parkurumuz üzerinde göletler ve şirin şelaleler çıkacak karşımıza. Yüzmeye her an hazır olmalısınız:)

Toplamda orta zorlukta 15 km yürümeyi planlıyoruz. Mevsim itibariyle orman epey coşmuş haldedir, renk cümbüşüne hazır olun:)

Yürüyüşümüz Kuzuludere Göleti’nde bitecek. Zamanımız uygun olursa hemen ilerideki Yalıköy’e aracımızla geçecek ve güneşi Karadeniz’de batıracağız. Yüzmek ya da balık yemek için serbest zaman verebiliriz.

Etkinliğimiz 30 kişilik lüks turizm aracımızda 15 katılımcı ile sınırlı olacaktır, akraba katılımları olursa yan yana oturmak mümkün olabilecektir, bu durumda da maksimum katılımı 20 kişi ile sınırlandıracağız..

Etkinlik Fiyatı:

Rehberler hariç 15 kişi ve üzerinde katılımcı olursa 160 TL
Daha az sayıda katılımlarda %10 artış gösterebilir.

Dahil olanlar: Ulaşım + Rehberlik

Kendi aracınızla kahvaltı yapacağımız Akharem Köyü’ne gelip sonrasında bizim aracımıza geçebilirsiniz. Zira yürüyüş başlangıç noktası ve bitiş noktası farklı yerler olacak. Fiyat bu koşullarda ücret yine aynı olacaktır.

Katılım esnasında kapora talep edilecektir (80 TL)

Katılım ve sorularınız için:

İletişim: 0530 223 11 95
E – posta: yolvemacera@gmail.com

Katılım formunu doldurmanız durumunda sizinle iletişime geçilecektir.

[contact-form-7 id=”60344″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

Araç Hareket Bilgileri 12 Temmuz Pazar


07:00 Bostancı Köprüsü
07:05 Göztepe Köprüsü
07:15 Kadıköy Evlendirme Karafırın önü
07:30 Mecidiyeköy Trump Tower önü
07:45 E5 Ömür durağı
07:50 Yenibosna Otobüs Durakları
08:15 Beylikdüzü

ACENTA VE REHBERLER

Etkinliklerimiz A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası Extway tarafından yapılmaktadır.
D2 Belgeli, korona koşullarına uygun hijyen edilmiş, lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ve kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR GENEL BİLGİLENDİRME

Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

Bu etkinliğe ilişkin başka detaylar, katılımcılar netleşince WhatsApp üzerinden ayrıca iletilecektir.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Extway Turizm A Sınıfı Seyahat Acentası Belge No: 5910

Başa dön tuşu