Uncategorized

Best of Likya: Ölüdeniz – Patara (14 – 19 Eylül 2020)

Best of Likya etkinliklerimiz devam ediyor. Likya yolunda bu kez uğrayacağımız yerler Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi (isteyenler), Kabak Koyu, Alınca, Gey, Bel, Yediburun, Xantos-Letoon Antik Kentleri, Patara, Kalkan.

Etkinliğimiz 14 Eylül 2020 Pazartesi Ölüdeniz’de başlayacak ve 19 Eylül Cumartesi 2020 Cumartesi Patara’da bitecek.

Konaklamalarımız

1 gece Ölüdeniz
2 gece Kabak Koyu
1 gece Alınca
1 gece Patara ya da Kalkan’da olacak.

Kabak’ta geçireceğimiz 2.gün harika bir ara patikayla Cennet Koyu’na yürüyüp uzun uzun yüzeceğiz. Kabak Koyu’na geri dönüş tekneyle olabilir. Kabak – Alınca yürüyüşümüzde vadi içinde keyifli bir şelalede uzun bir serinleme molası vereceğiz.

Buluşma günü 1924 Mübadelesinde boşaltılan Rum yerleşimi Kayaköy’e gidecek ve oradan Ölüdeniz’e keyifli bir patika yürüyüşüyle ineceğiz.
Bu iki tarih aralığında istediğiniz yerde bize katılıp istediğiniz yerde ve tarihte ayrılabilirsiniz.

Etkinlik bitiminde yolumuz Kaş’a uzanacak, isteyenler bizimle devam edebilir:)

Likya yolunda yürüyüş yapacağımız günler, günübirlik yürüyüş malzemelerimizle günde ortalama 15 – 20 km yürüyecek ve bulduğumuz her koyda ve her fırsatta yüzeceğiz:)

Bilekleri saran ve tercihen vibram taban bot, bir çift baton, kafa lambası, gece serinliği için goretex parka veya polar almalısınız. Yağmurluk çantanızda mutlaka bulunmalı.

5 gece 6 gün sürecek bu harika maceramızda 2 kişilik odalarda otel, taş evler, bungalovlar ya da pansiyonlarda konaklayacağız. Konaklama mekanlarımızın tamamı oldukça sevimli ve keyifli yerler.

FİYAT: 1790 TL

(Rehberler hariç 12 kişiden daha az sayıda katılımlarda fiyat %10 artış gösterebilir.)

Etkinliğimiz 15 katılımcı ile sınırlıdır.

Fiyata Dahil Olanlar

5 Gece Konaklama (2 kişilik odalarda 1 kişi fiyatı)
Her gün açık büfe kahvaltı
3 gün açık büfe akşam yemeği
Tüm Rehberlikler
Kapsamlı Seyahat Sigortası

Likya yolu etkinliğin tamamı yerine size uygun bir kısmına katılmayı planlarsanız katılım bedeli katıldığınız günlere göre belirlenecektir.

Fiyata Dahil Olmayanlar

  • Ana ulaşım (Fethiye buluşma – Patara/Kalkan ayrılış)
  • Bölgede kullanacağımız ara ulaşım maliyetleri (Kişi başına ortalama 90-110 TL, korona nedeniyle araç yolcu sınırlaması devam ederse, daha büyük araçlara ya da 2 araca ihtiyaç duyabileceğimiz için bu rakam maksimum 200 TL’ye kadar çıkabilir)
  • Müze, ören yeri girişleri (Müzekart işinize yaracaktır)
  • Tek kişi konaklama tercih edilirse fark (uygun yer varsa)
  • Not 1: İstanbul’dan yeterli katılım olursa masraf paylaşımıyla araç kiralayabiliriz.
  • Not 2: Korona nedeniyle konaklama yapmayı planladığımız mekan ya da yerleşimlerle ilgili bizim dışımızda koşullar gelişirse, planda değişiklik yapabiliriz ancak bu değişiklikler etkinliğin genel akışını etkileyecek içerikte olmayacaktır.

İLETİŞİM

Tursab listesi için araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

[contact-form-7 id=”60344″ title=”Etkinlik Katılım Formu”]

ACENTA VE REHBERLER

Etkinliklerimiz A Sınıfı 5910 belge numaralı Extway seyahat acentası tarafından yapılmaktadır. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar ve kokartlı olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında kapora talep edilecektir(300 TL). Etkinliğin başlamasından 2 hafta öncesinden itibaren yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir. Onun dışındaki iptallerde kaporanız aynen iade edilecektir.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Başa dön tuşu