Best of Likya (21 – 28 Ekim 2017)

Bu kez uğrayacağımız yerler Olimpos, Adrasan, Gelidonya Feneri, Finike, Demre, Andriake, Kekova ve Kaş.

Etkinliğimiz 21 Ekim Cumartesi günü Kalkan’da başlayacak ve 28 Ekim Cumartesi günü Olimpos’ta bitecek. Bu iki tarih aralığında istediğiniz yerde ve tarihte bize katılıp istediğiniz yerde ve tarihte ayrılabilirsiniz.

Daha evvel Likya yolunda defalarca yürüdük ve amacımız en keyif aldığımız bölümlerini sizlerle paylaşmak.

Etkinlik bitiminde Pazar günü isteyenlerle ve hala gücü kalanlarla ödül olarak Tahtalı dağına zirve tırmanışı gerçekleştireceğiz:)

Finike yakınlarında Gökbük Kanyonunda dere yürüyüşü yapacak, kanyon içindeki göletlerde yüzecek ve Arykanda antik kentini ziyaret edeceğiz. Olimposta kano, kaya tırmanış ve iniş çalışmaları, oldukça keyifli bir kanyonda yürüyüş yapma şansımız olacak. Akşam Yanartaş’ta sıcak şarap keyfi, gündüzleri ise harika denizinde dilediğimizce yüzerek geçireceğiz.

Yürüyüş yapacağımız günler, günübirlik yürüyüş malzemelerimizle günde ortalama 15 – 18 km yürüyecek ve bulduğumuz her koyda ve her fırsatta yüzeceğiz:) Fazla eşyaları ve o günkü yürüyüş parkuruna katılmak istemeyen arkadaşlarımızı bir yerden diğerine aktarma şansımızda olacak rotamız boyunca.

Baton, kafa lambası, yağmurluk ve polar yanınıza bulunmalı tüm etkinlik boyunca.

7 gece 8 gün sürecek bu harika maceramızda 2 kişilik odalarda taş evler ve bungalovlarda (Kaş – Kekova, Adrasan ve Olimpos) konaklayacağız. Kaştaki konaklamamız ise denize sıfır oldukça sevimli bir aile otelinde olacak.

10 kişi ve üzerinde olursak katılım bedeli 1300 TL
(Konaklama + kahvaltı + Rehberlik+Tursab Acenta Giderleri + Kapsamlı Seyahat Sigortası)

Etkinliğimiz 20 kişiyle sınırlıdır.

Etkinliğin tamamı yerine size uygun bir kısmına katılmayı planlarsanız katılım bedeli günlük 170 TL
Konaklamalarda 2 gün açık büfe akşam yemeği ve 2 gün açık büfe kahvaltı, diğer günlerde yalnızca kahvaltı.

Fiyata dahil olmayanlar:
Ana ulaşım
Ara ulaşım maliyetleri (parkurlar arasındaki asfalt kısımları atlatmak için minibüs kullanacağız)
Ekstra yiyecek ve içecekler
Tek kişilik odalarda konaklama halinde fark
Kekova ve Olimposta isteyenlerle kano ve tekne kiralama tutarları

Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaralarınızı ve iletişim için telefon numaranızı, yolvemacera@gmail.combilgi@yolvemacera.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adreslerinden birine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Etkinliklerimizi A Sınıfı belge numaralı seyahat acentası işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız. D2 Belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkmaktayız.

KATILIM KOŞULLARI
Katılım esnasında etkinlik bedelinin üçte biri talep edilecektir. Etkinliğin 15 gün öncesinden itibaren yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR
Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.

Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
Jean pantolon giymeyin. Bilekleri saran, sert ve tırtıklı (tercihen Vibram) tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı ya da spor ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.

Tozluk ve baton (bir çift) edinmenizi öneririz.

Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Kar yürüyüşü içeren etkinliklerimizde mümkünse en az 0.5lt’lik bir sıcak su termosunuz olmalı. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş alabilirsiniz.

Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.

Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu