Bayramda Olimpos Macerası ve Mini Likya: 20 – 25 Ağustos (4 gece 5 gün)

Tahtalı Dağı’nın eteklerinde, Antik Likya Medeniyeti’nin en önemli şehirlerinden biri Olimpos; tarihi, içinde barındırdığı doğal güzellikleri, kaya tırmanışı için elverişli duvarları, kanyonu, hiç sönmeyen ateşe sahip Yanartaş’ı ile macera severlerin oyun alanlarından biri günümüzde.

Biz de bayram tatilinden faydalanarak, trafiğe de fazla bulaşmadan Olimpos’da olalım istedik.

Deniz, güneş, tarih ve doğa ile içiçe dopdolu 5 gün bizleri bekliyor.

Dakika dakika program yazmayacağız, çünkü sıralamayı biraz da oradaki hava koşulları ve tabii hep birlikte bizim keyfimiz belirleyecek:) ama ana hatları kısaca özet geçelim sizler için.

19 Ağustos Pazar akşamı, İstanbul’dan kendi aracımız ile yola çıkacağız ve 20 Ağustos Pazartesi sabahından itibaren Olimpos’dayız.

Neler mi yapacağız bu 5 gün boyunca…

Olimpos antik kenti gezip, Çıralı ve Olimpos’un ılık sularında yüzeceğiz. Günün serin saatlerinde Antik Likya yollarında kısa yürüyüşler yapacağız.

Muhtemelen ikinci gün isteyenler ile etkileyici Olimpos Kanyonunu yürüyor olacağız, ellerimiz kayalara tutunsun biraz ve tabii sonrasında Olimpos’ta yüzme keyfi. Tabi ki katılmayıp tüm gün denizin tadını çıkartmanız da mümkün…

Bir başka gün isteyen arkadaşlarla gece yürüyüşü ile Tahtalı Dağı’na (2375m) çıkacağız. Zirvede uzun bir çorba ve fotoğraf molasından sonra İniş teleferikle. Yorgunluğumuzu atmak için bence yüzmeye gidelim:)

Uygun bir gün, yine isteyen arkadaşlarla tekne turu ile Adrasan’dan Gelidonya fenerine ulaşacağız ve eşsiz koylarda yüzeceğiz.

Kaya tırmanışını merak eden ama bir türlü fırsatı olmayan arkadaşlar için tırmanış ekipmanlarımız yanımızda hazır olacak.

Uygun bir gece Yanartaş’a gidip tanrıların hiç sönmeyen ateşinin başında şarap içebiliriz…

İstanbul’a dönmek üzere yola çıkacağımız gün, Phaselis Antik kentine uğrayacağız. Hem etkileyici antik kenti gezmek ve hem de uzun bir yüzme molası için.

Yani hemen her gün, Olimpos, Çıralı, Adrasan ve Phaselis sahillerinde doyasıya yüzmek ve hem de isteyenler için yürüme ve tırmanma aktiviteleri içeren oldukça keyifli bir etkinlik:)

Bahçesi portakal ağaçları ile dolu konaklayacağımız mekanda, her akşam kamp ateşi ve keyifli müzikler olacak…

KATILIM ÜCRETİ

25 kişi ve üzerindeki katılımlarda 790 TL (29 Kişilik yarım otobüs)
25 kişi altında katılım olursa 840 TL (29 Kişilik yarım otobüs)
14 Kişi ve daha az katılım olursa 940 TL (16’lık Mercedes)

Olimpos’a İstanbul dışından kendi imkanlarınızla ulaşıp bize katılırsanız ve yine kendi imkanlarınızla dönerseniz etkinlik fiyatı 690 TL olacaktır (Ana ulaşım hariç aşağıda yazan diğer her şey dahil)

Önemli Not: Şu an için tüm bungolowlarda yerimiz dolmuştur. Etkinliğe katılmayı düşünen arkadaşlarımız konaklayacağımız Bayram’s ağaç evlerinin karşısında bulunan Yalınayak Camping’e aynı koşullarda çadır konaklama biçiminde yönlendirilecektir. Yeterli malzemeniz yok ise lütfen bize bilgi veriniz.

Konaklanacak mekanı incelemek isterseniz: http://yalinayakolimpos.com/

DAHİL OLANLAR
Tüm ulaşımlar (İstanbul – Olimpos – İstanbul, Olimpos – Adrasan, Olimpos – Tahtalı – Teleferik – Olimpos, Olimpos – Yanartaş – Olimpos, Olimpos – Phaselis)
4 gece konaklama
5 açık büfe kahvaltı ve 4 açık büfe akşam yemeği
Seyahat Sigortası
Acenta giderleri
Kaya tırmanışı / inişi deneyecekler için tüm teknik malzemeler
Tüm Rehberlikler

DAHİL OLMAYANLAR
Öğlen yemekleri ( Doğada olacağımız için atıştırmalık biçiminde)
Müze, ören yeri girişleri (Müzekart işinize yarayacaktır)
Tek kişi konaklama tercih edilirse fark (uygun yer varsa)
Teleferik ücreti (Kullanacak olanlar)
Tekne turu ücreti( Katılımcı sayısına göre maliyet bölüştürülecek)

Daha az sayıda gün katılım durumunuz olursa bizden fiyat vs. bilgisi alabilirsiniz.

İLETİŞİM:
Tursab listesi ve seyahat sigortası için TC kimlik numaralarınızı ve iletişim için telefon numaranızı yolvemacera@gmail.com ya da bilgi@gezginlerkulubu.org adresine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Aşağıdaki formu doldurmanız durumunda sizinle iletişime geçeceğiz.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

KATILIM KOŞULLARI
Etkinliğimize facebook üzerinden katılımlar yeterli değildir. Katılım esnasında etkinlik bedelinin üçte biri kapora talep edilecektir. Etkinliğin 15 gün öncesinden itibaren yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, Yaz ve Kış Yürüyüş Liderliği belgesi olan, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Paylaşmak Güzeldir

Bunlara da Göz Atın

Acelle Yaylası – Karagöl Yaylası Geçişi / 26 Mayıs Pazar

Büyük kentlerin, gürültü, kalabalık ve keşmekeşinden uzaklaşmak için serin ve tertemiz havası ile yaylalar bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir