Bafa Gölü – Kapıkırı Yarımadası Doğa Yürüyüşleri – 18 / 19 Mayıs 2019

Milas yakınlarında Bafa Gölü kenarındaki Kapıkırı (Herakleia) köyü apayrı bir coğrafya. Biz de bir kere daha en güzel döneminde gidiyoruz buraya…

2500 yıl önce yapılmış ve neredeyse ilk günkü gibi kalan antik yollarda yürüyüşler yapacak, gölün hemen kenarında kampımızı kuracak, yüzecek ve sokaklarında eşeklerin dolaştığı etrafı surlarla çevrili, masalsı Kapıkırı Köyü’nün sokaklarında fotograf avına çıkacağız.

Kamp yapmak istemeyenler için de ayrı bir konaklama önerimiz olacak elbette.

Menderes Nehri alüvyonları önünü kapayınca göle dönüşen Bafa, aslında Ege denizinin bir körfeziydi ve bugünkü Kapıkırı bir İyonya liman şehriydi. 1300 m yükseklikteki Latmos Dağlarının eteğinde bir manastırlar şehri. Özellikle Bizans döneminde Ortadoğu’dan gelen keşişlerin mesken tuttuğu bir yer zira.

17 Mayıs Cuma gecesi yola çıkıyoruz, 18 Mayıs sabah erken saatlerde kamp alanımızda olacağız. Keyifli bir kahvaltı, kamp alanına yerleşme ve bir dinlenme molasının ardından 3-4 saat sürecek harika bir doğa yürüyüşü bizleri bekliyor. Akşam kamp ateşi bizden türküler sizden:)

19 Mayıs Pazar güne olabildiğince erken başlayıp kahvaltı sonrası yüzme molalarını da içeren yine oldukça keyifli bir parkurda 3-4 saat sürecek bir yürüme ve yüzme aktivitesi bizleri bekliyor. Öğleden sonra kampımızı toplayıp dönüş yoluna çıkacağız. Akşam 23: 00 civarında İstanbul’a ulaşmayı planlıyoruz.

Gidiş ve dönüşte Osmangazi Köprüsü’nü kullanarak yolda geçireceğimiz zamanı kısaltıp doğaya vakit ayıracağız:)

Yani özetle; yürüyüş, tarih, fotoğraf, yüzme dolu iki gün bizleri bekliyor…

Çadır kamp yerine, kamp yeri yakınlarındaki pansiyonlarda konaklamak isterseniz ya da yeterli kamp malzemeniz yoksa lütfen bizimle iletişim kurunuz.

FİYATLANDIRMA

29 luk araçta rehberler hariç 25 kişi ve üzeri için 310 TL
14- 24 kişi arasında katılım olur ise 340 TL

DAHİL OLANLAR

Ulaşım + Rehberlik + Seyahat Sigortası + Acenta giderleri + kamp yeri ücreti

Göle kendi imkanlarınızla gelip, kendi imkanlarınızla ayrılmanız durumunda etkinlik katılım bedeli 200 TL’dir.

Kamp yapacağımız her türlü hizmet sunan bir restorant bulunmaktadır ancak isterseniz evden de bir şeyler getirebilirsiniz. Ortak alışveriş yapıp en azından kamp yerinde mangal yakma şansımız da olabilir.

Kamp yerinde soğuk bira ve diğer içecekler olacak. Kamp yerine 10-15 dakika yürüyüş mesafesinde, küçük de olsa bakkallar var.

ARAÇ HAREKET BİLGİLERİ

23:30 İncirli E5 Otobüs durakları (metrobüs duraklarının tam karşısı, büfenin yakınları)
23:45: Mecidiyeköy Simitsarayı önü, otobüs durakları
23:55 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
00:00 Göztepe Köprüsü
00:10 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edip Eskihisar’dan feribota bineceğiz.

Yol üstünde size uygun bir duraktan dahll olabilirsiniz. Duraklara en az 5 dakika erken gelirseniz ve verdiğimiz diğer mola zamanlarına riayet ederseniz planladığımız aktiviteleri yapma şansımız artacaktır:)

İLETİŞİM

E – posta: yolvemacera@gmail.com 
Telefon numaramız / whatsup: 0530 223 11 95

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

  Adınız Soyadınız

  E-Postanız

  Katılacağınız Etkinliğin Adı

  Telefon Numaranız

  Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

  Etkinliğe adınızı kesin olarak kaydetmeniz için bize e-mail veya telefon yolu ile ulaşmanız ve vereceğimiz ibana etkinlik ücretinin üçte birini (130 TL) kapora olarak yatırmanız gerekiyor.

  Herhangi bir nedenle etkinlik başlamasına 15 gün kalana kadar katılımınızı iptal etmeniz durumunda kaporanız iade edilecektir. 15 günden daha az kalan zaman içinde yapılan iptallerde kapora iade edilmez.

  ACENTA ve REHBERLER

  Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentası, Tursab belge numarası 5910 olan Extway Turizmkapsamında yapıyoruz, D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.

  Rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılardır. Rehberlerimiz koşullara göre, rotalarda ve seyahat planlarında değişiklikler yapabilirler.

  Keyifli etkinlikler dileriz.

  YolveMacera


  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Başa dön tuşu