Bafa Gölü, Kapıkırı (Herakleia) Kamp, Doğa Yürüyüşleri ve Fotoğraf Keyfi (7 – 9 Nisan)

Milas yakınlarında Bafa Gölü kenarındaki Kapıkırı (Herakleia) köyü apayrı bir coğrafya. Biz de bir kere daha en güzel döneminde burada kamp yapmaya gidiyoruz.

2500 yıl önce yapılmış ve neredeyse ilk günkü gibi kalan antik yollarda yürüyüşler yapacak, gölün hemen kenarında kampımızı kuracak, yüzecek ve sokaklarında eşeklerin dolaştığı etrafı surlarla çevrili, masalsı Kapıkırı Köyü’nün sokaklarında fotograf avına çıkacağız.

Menderes Nehri alüvyonları önünü kapayınca göle dönüşen Bafa, aslında Ege denizinin bir körfeziydi ve bugünkü Kapıkırı bir İyonya liman şehriydi. 1300 m yükseklikteki Latmos Dağlarının eteğinde bir manastırlar şehri. Özellikle Bizans döneminde Ortadoğu’dan gelen keşişlerin mesken tuttuğu bir yer zira.

6 Nisan Perşembe gecesi yola çıkıyoruz, 7 ve 8 Nisan geceleri kampımızdayız ve 9 Nisan Pazar öğlen saatlerinde dönüşe başlıyoruz. Akşam 21.00 gibi İstanbul’a varmayı planlıyoruz.

Aracımız İncirli’den yola çıkacak ve e-5 güzergahında yolcuları toplayacak. Bineceğiniz yerleri bize iletirken bunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Fiyat: Ulaşım + Rehberlik + Seyahat Sigortası + Acenta giderleri + 2 günlük kamp yeri ücreti 290 TL

Çadır kamp yerine bungalovda konaklamak isterseniz(ekstra geceliği 60 TL) ya da yeterli kamp malzemeniz yoksa lütfen bilgi isteyiniz.

Kamp yapacağımız yerde açık büfe kahvaltı 20 TL
Akşam yemeği göl balığı, tavuk ya da köfte ve salata 30 TL

Evden de bir şeyler getirebilirsiniz. Kamp yerinde kendi yemeğinizi hazırlayabilirsiniz. Kamp yerinde soğuk bira ve diğer soğuk içecekler olacak. Köy bakkalından alışveriş imkanı olacak.

Önceki etkinliğimize ait fotografları incelemek isterseniz burada:

https://yolvemacera.com/kapikiri-yarimadasi-bafa-golu-kamp-doga-yuruyusleri-nisan-2016/

Etkinliğe adınızı kesin olarak kaydetmeniz için bize mail veya telefon yolu ile ulaşmanız ve vereceğimiz ibana etkinlik ücretinin yarısını kapora olarak yatırmanız gerekiyor.

Katılım için bize araca bineceğiniz durağı ve iletişim için telefon numaranızı:

yolvemacera@gmail.com

bilgi@yolvemacera.com

bilgi@gezginlerkulubu.org

adreslerinden birine iletin lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz, mesaj atabilirsiniz.

Acenta ve Rehberler:
Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentaları işbirliği ve güvencesiyle yapıyoruz, D2 belgeli lüks turizm araçları ve güleryüzlü kaptanlarla yola çıkıyoruz.

Rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılardır. Rehberlerimiz koşullara göre, rotalarda ve seyahat planlarında değişiklikler yapabilirler.

Görüşmek üzere…

Paylaşmak Güzeldir

Bunlara da Göz Atın

Salda Gölü Sagalassos Pamukkale (1 – 3 Haziran 3 gün 2 gece)

Sagalasos ve Hierapolis antik kentlerini ziyaret edecek, Pamukkale’nin antik şifalı termal sularında açık havuz keyfi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir