Acelle Yaylası – Karagöl Yaylası Geçişi / 26 Mayıs Pazar

Büyük kentlerin, gürültü, kalabalık ve keşmekeşinden uzaklaşmak için serin ve tertemiz havası ile yaylalar bir sığınaktır adeta.

Gezeceğimiz yaylalar, Bolu ve Sakarya illerini birbirine bağlayan Samanlı Dağları’nın uzantısında yer alıp deniz seviyesinden yüksekliği 1000 ile 1300 metrede, çam, kayın, köknar ve meşe ağaçları ile çevrelenmiş durumda…

Önce Sakarya iline bağlı Taraklı’nın tarihi Osmanlı evlerinden oluşan sokaklarında serbest fotoğraf molası vereceğiz, devamında aracımıza binip yürüyüşe başlayacağımız yaylamıza yani Karagöl’e ulaşacağız.

Amacımız, çoğunluğu orman içi harika patikalar ve zaman zaman traktör yollarında 3-4 saat sürecek kolay orta zorlukta bir doğa yürüyüşüyle Acelle Yaylası’na ulaşmak.

Karagöl yaylası

Yürümek istemeyenler Karagöl etrafında ve yayla evlerinden oluşan, rengarenk çiçekler içindeki bölgede, yardımcı rehberlerimiz eşliğinde kısa keyif ve keşif yürüyüşleri yapabilecek ve sonrasında aracımızla Acelle Yaylası’na geçebilecekler.

Yani bu etkinlik hem fotoğraf tutkunları, hem kısa yürüyüş yapmak isteyenler ve hem de daha uzun ve biraz daha zor yürüyüşleri sevenler için:)

Bölgedeki yayla evlerinin güzelliği içimizi ısıtacak.

Sabah kahvaltımızı evden getirdiğimiz malzemelerle ya da oradaki imkanlarla uygun bir dinlenme tesisinde yapacağız. Öğlen, orman içinde yine evden getirdiğimiz sandviç tarzı yiyeceklerle.

FİYAT
Rehberler hariç 25 kişi ve üstünde katılım olursa 110 TL
Minimum 14 Katılımcı olmak şartıyla,14-24 kişi katılımlarda 130 TL

Fiyata dahil olanlar: Ulaşım, rehberlik, acenta giderleri, seyahat sigortası

İletişim:
E-posta: yolvemacera@gmail.com
Telefon/ Whatsapp: 0530 223 11 95

Katılım ve diğer sorularınız için aşağıdaki formu doldurmanız durumunda tarafınıza dönüşte bulunulacaktır.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

ARAÇ HAREKET SAATLERİ

07:00 İncirli E5 Otobüs durakları (metrobüs duraklarının tam karşısı, büfenin yakınları)
07:15: Mecidiyeköy Simitsarayı önü, otobüs durakları
07:30 Kadıköy Evlendirme Karşısı Karafırın önü
07:35 Göztepe Köprüsü
07:45 Bostancı Köprüsü ve E5 boyunca devam edeceğiz.

KATILIM KOŞULLARI

Katılım esnasında etkinlik bedelinin yarısı (60 TL) kapora talep edilecektir. Etkinliğin 2 gün öncesinden itibaren (Perşembe akşam 17:00) yapılan iptallerde acenta kuralları gereği kapora iade edilmeyecektir.

Türkiye Dağcılık Federasyonu Dağcılık eğitimlerini tamamlamış, ilk yardım sertifikalı oldukça deneyimli ve profesyonel dağcılar olan rehberlerimiz gerekli gördükleri takdirde etkinlik üzerinde değişiklikler yapabilirler.

ÖNEMLİ NOTLAR

  • Yürüyüş sırasında kumanya, su ve başka kişisel ihtiyaçlarınızı taşımak için tercihen belden bağlamalı bir sırt çantası bulundurun.
  • Hafif, kolay kuruyan, rahat ve dar olmayan giysiler giyinin.
  • Jean pantolon giymeyin. Tercihen, bilekleri saran, sert ve tırtıklı tabana sahip, su geçirmeyen yürüyüş botu giyin. Topuklu, kösele ve düz tabanlı ayakkabı kesinlikle tercih etmeyin.
  • Yürüyüş esnasında min. 2lt su bulundurmalısınız. Çantanıza yürüyüş esnasında atıştırmak için kuruyemiş alabilirsiniz.
  • Yürüyüş sonrasında değiştirmek için yanınıza mutlaka yedek giyecekler alın. (Ayakkabı, çorap, pantolon vb.) Bu malzemeleri yürüyüş esnasında yanımıza almayıp araçta bırakacağız.
  • Kullandığınız ilaçlar varsa yanınıza alınız, bu konuda ve varsa kronik hastalıklarınız hakkında rehbere etkinlik öncesinde mutlaka bilgi veriniz.

Keyifli etkinlikler dileriz:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu