Makedonya Macerası – 22 / 28 Mayıs 2017

Bir kez daha Balkanlar’a Makedonya’ya gidiyoruz, en güzel mevsimde. Bir hafta boyunca bu dost topraklarda doğa ve macera dolu bir hafta geçireceğiz.

Üsküp, Matka Kanyonu, Mavrova Milli parkı, Galicia Milli parkı, Pelister milli parkı, Ohrid ve Ohrid gölü civarı, Manastır(Atatürk’ün askeri okulunun ve ilk Aşkı Eleni’nin yer aldığı şehir), Struga bölgesi göreceğimiz yerlerden bazıları…

Makedonya vize istememektedir. Pasaportunuz ile yurt dışı çıkış vergisi(yaklaşık 15 lira) ödeyerek seyahat edebilirsiniz.

Sveti Jovan kilisesi

Şu an gidiş dönüş bilet toplamı 360 TL kadar erken karar vermekte fayda var.

Gezi planımız aşağıda:

22 Mayıs Pazartesi 1. Gün: Uçağımızla öğlen saatlerinde Üsküp havaalanına inmiş oluyoruz. Burada bize bir hafta boyunca eşlik edecek olan minibüsümüz ile buluşuyoruz. Havaalanından Üsküp merkezdeki otelimize geçiş yapıp, odalarımıza yerleştikten sonra Eski Üsküp sokaklarında köfte yemeye gidelim deriz, ardından da şehri keşfedelim gecenin ilerleyen saatlerine kadar. Üsküp merkezde yer alan müzeler, kale, Vardar Nehri, eski Osmanlı çarşısı gerçekten görülmeye değer yerler.

Matka Kanyonu

23 Mayıs Salı: Sabahtan aracımıza binip Matka Kanyonuna gideceğiz bugün. İsteyenler kanyon etrafındaki keyifli mekanda günü geçirirken, isteyenlerle kano veya bot kiralayıp kanyonun derinliklerine kadar gidebiliriz. Aynı zamanda yüzme şansımızda olabilir bu muhteşem kanyonda…

24 Mayıs Çarşamba: Kahvaltı sonrası Ohrid gölünde yüzme keyfi yaptıktan sonra, Galicia Milli parkı bölgesine gideceğiz. Burada kısa doğa yürüyüşleri yaptıktan sonra The Bay of Bones Su müzesine uğrayacağız. Dopdolu ve süprizlerle dolu birgün sizleri bekliyor. Konaklama Ohrid’de.

25 Mayıs Perşembe: Bugün yine Ohrid ve civarında olacağız. Sadece Ohrid’de 365 tane kilise olduğunu düşünürsek gezecek, görecek yer çok. Aynı zamanda Ohrid’in komşu kasabası Struga’da görmek istediğimiz yerlerden biri. Konaklama yine Ohrid’de. Keyifli bir Makedon restoranında yerel müzikler eşliğinde Ohrid’e veda edeceğiz.

26 Mayıs Cuma: Sabah saatlerinde otelimizden ayrılıp Manastır şehrine uğrayacağız, öğlen saatlerine kadar burada zaman geçirmeyi düşünüyoruz, sonra ülkenin en keyifli bölgelerinden biri olan Mavrovo milli parkına gidiyoruz. Akşam konaklama göl manzarasına karşı Mavrovo’da otelimizde…

27 Mayıs Cumartesi: Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Mavrova’da çok keyifli bir doğa yürüyüşü yapacağız yaklaşık 3- 4 saat kadar. Yürüyüş bitiminde dinlendikten sonra Üsküp’e doğru yola çıkacağız. Akşam son alışverişler ve eğlence için Üsküp’teyiz.

28 Mayıs Pazar: Kahvaltı sonrası aracımıza binip havalanına gidiyoruz ve Makedonya’ya veda ediyoruz…

Etkinlik bedeli: Uçak hariç tüm ulaşımlar, 3 ve 4 yıldızlı otellerde 6 gece konaklama ve kahvaltı, tüm rehberlikler, tam kapsamlı seyahat sigortası, acente giderleri dahil 380 euro

Konaklama 2 kişilik odada kişi başı geçerlidir.

Hariç olanlar: Müze girişleri, öğle- akşam yemekleri ( yemek fiyatları oldukça uygun)

Sorularınız için bilgi@yolvemacera.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz.

Gidiş Pegasus İstanbul – Üsküp 22 Mayıs -09:35 uçağını düşünebilirsiniz.

Dönüş Pegasus Üsküp – İstanbul 13:25 uçağı uygun gözüküyor.

Adınız Soyadınız

E-Postanız

Katılacağınız Etkinliğin Adı

Telefon Numaranız

Durak Bilgileriniz ve diğer sorularınız

Etkinliklerimizi A sınıfı seyahat acentaları kapsamında yapıyoruz

Paylaşmak İsterseniz...

Yazıyı Hazırlayan: Sibel Çağlar

Söylenecek çok şey var ama ne fark eder ki. Yolunu bulmaya çalışan bir yolcu sadece...

Bunlara da Göz Atın

Doğu Karadeniz Yayları’na Gidiyoruz: Kamp, Pansiyon Karışık, 8-14 Temmuz

Bir kez daha Karadeniz’in yaylalarını arşınlamaya gidiyoruz. Karadeniz çok plan, program sevmez ama yine de biz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir