Doğu Karadeniz Yayları’na Gidiyoruz: Kamp, Pansiyon Karışık, 8-14 Temmuz

Bir kez daha Karadeniz’in yaylalarını arşınlamaya gidiyoruz. Karadeniz çok plan, program sevmez ama yine de biz kaba hatları ile bir program verelim sizlere.karadeniz

 8 Temmuz sabah saatlerinde Trabzon’da buluşacağız ve 14 Temmuz akşam saatlerinde Trabzon’dan ayrılacağız bu etkinlikte gidiş – dönüş biletlerinizi buna göre ayarlamalısınız.Etkinlik 5 gün kamp ve 2 gün pansiyon konaklama olarak planladı. Ben illa ki pansiyonda kalacağım kamp yapamam derseniz bizimle iletişime geçiniz ama kamp güzeldir.

Borçka_karagöl

8 Temmuz 1. Gün: Sabah saatlerine Trabzon’dan aracımıza bineceğiz ve istikamet Ayder yaylası. Yaylada bir – iki saat zaman geçirdikten sonra aracımızla Kavrun’a doğru yola çıkacağız. Akşam Kavrun yaylasındayız, soba başı keyifli sohbetler ve elbette Horon olmazsa olmaz. Konaklama çadır biçiminde

9 Temmuz 2. Gün: Bugün bizi yaklaşık 5 saatlik sıkı bir yürüyüş bekliyor ama yol bir harika. istikametimiz Kaçkar buzulları, Mezovit yaylası olacak. Akşam yine Kavrun’da kamp yerimizde olacağız elbette.

10 Temmuz 3. Gün: Kampımızı toplayıp aracımıza binip Kavrun’a veda ediyoruz. Plan Zil Kale, Çinçiva, Polovit Şelalesi ve Gito yaylası olacak. Akşam Fırtına nehri üzerinde kurulmuş tamamen bakir, Doğa Pansiyon’da kamp yorgunluğumuzu atıp keyifli bir gece geçireceğiz.

11 Temmuz 4. Gün: Tekrar yola düşme zamanı bu sefer Elevit, Polovit ve Trovit Yaylalarına gidiyoruz. Akşam kampımızı Çat Vadisi’ne kuruyoruz. Kamp alanımızda tuvalet var ve mekan var merak etmeyin.

12 Temmuz 5. Gün: Artvin’e doğru gidiyoruz bugün. İstikametimiz Borçka – Karagöl. Göreceğimiz yerler Heba Yaylası, Atanoğlu Yaylası ayrıca. Konaklamamız Borçka Karagöl yayla evinde olacak bu gece. Dinlenme zamanı bu gece rahat yataklarda olacak.

13 Temmuz 6. Gün: Macahel’deyiz bugün. Camili Köyü, Maral Köyü ve Şelalesi gezeceğimiz yerler arasında. Konaklama Heba Yaylasında kamp olacak.

14 Temmuz 7. Gün: Geze geze Trabzon’a dönmeye başlıyoruz artık. Zamana göre Mençure şelalesi, Arhavi’ye gidebiliriz. Vaktimiz kalırsa da Sümela Manastır’ını gezeriz. Akşam saatlerinde havaalanına varıp vedalaşıyoruz.

Her gün doğadayız, bu nedenle her gün doğa yürüyüşü içerir, malzemelerinizi ona göre seçmelisiniz baştan söyleyelim.

Kamp malzemelerini hiçbir gün taşımak zorunda değilsiniz, zaten aracımız bu nedenle bizim yanımızda.

Ben kamp yapamam illa ki pansiyon derseniz, kamp yapacağımız yerlerin hepsinin dibinde pansiyon mevcuttur.

Akşam yemeklerini kendi kamp ocaklarınızda kendiniz yapabileceğiniz gibi isterseniz civardaki mekanlardan da temin edebilirsiniz.

Etkinlik bedeli: Uçak hariç tüm ulaşımlar, 2 gece sabah – akşam yemek dahil pansiyon konaklaması, rehberlik ücreti ve seyahat acentası ücreti dahil 950 liradır. 12 kişi altında kalınırsa bu ücrete 100 tl eklenecektir.

Etkinlik rehberler hariç maksimum 14 kişiliktir. Karar vermek için son dakikayı beklememelisiniz.

Rehberimiz hava, yol durumuna göre programda değişiklikler yapabilir, aklınızda olsun.

Katılım için:

yolvemacera@gmail.com

bilgi@yolvemacera.com

bilgi@gezginlerkulubu.org

adreslerinden birinden bize ulaşın lütfen.

Ayrıca 0530 223 11 95 nolu telefondan da bizi arayabilirsiniz, mesaj atabilirsiniz.

 

Etkinliklerimizi A Sınıfı 6762 belge numaralı seyahat acentası Kırkayaklar Turizm, Artı Yaşam Turizm işbirliği ve güvencesiyle yapmaktayız.

Paylaşmak İsterseniz...

Yazıyı Hazırlayan: Sibel Çağlar

Söylenecek çok şey var ama ne fark eder ki. Yolunu bulmaya çalışan bir yolcu sadece...

Bunlara da Göz Atın

Makedonya Macerası – 22 / 28 Mayıs 2017

Bir kez daha Balkanlar’a Makedonya’ya gidiyoruz, en güzel mevsimde. Bir hafta boyunca bu dost topraklarda …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir